فروشگاه پروژه

اطلاعیه فروشگاه

برای انجام پروژه های معماری، نقشه کشی، پایان نامه تماس بگیرید.

تحقیق کنترل کننده های منطقی برنامه پذیر 216 ص - ورد

تحقیق کنترل کننده های منطقی برنامه پذیر 216 ص - ورد

كنترل چيست؟

در زندگي روزمره، واژه كنترل بسيار بكار برده مي‌شود و اصطلاحاتي نظير كنترل رشد جمعيت، ترافيك و غيره در گفتگو‌هاي روزمره بسيار شنيده مي‌شود. معمولاً كلمه كنترل وقتي به كار برده مي‌شود كه نوعي مهاركردن و تسلط بر يك پديده مورد نظر باشد. علاقه انسان به تحت اختيار درآوردن و تسلط بر پديده‌ها باعث پيدايش شاخه جديدي از دانش‌ها به نام عمل كنترل گرديده است.

علم كنترل، علمي است كه در مورد چگونگي تحت اختيار در آوردن و هدايت رفتار‌هاي پروسة ها (فرآيند يا پديده‌اي كه مايل به تحت اختيار در آوردن آن هستيم) صحبت مي‌كند.

1-1- خودكارسازي (اتوماسيون)

يك سيستم كنترل كه بدون دخالت عامل انساني و خود به خود قادر به تنظيم خروجي باشد را سيستم كنترل خودكار يا اتوماتيك مي‌گوييم. خط سير و هدف همة صنايع به سمت افزايش توليد بيشتر مي‌باشد و اين خط سير از ميان خودكارسازي يا اتوماسيون فرآيند‌ها و ماشين آلات مي گذرد. خودكار‌سازي ممكن است به دليل افزايش كميت محصول و يا بهبودي در كيفيت و دقت آن صورت بگيرد. اما به هر شكل، اين روند همواره با جايگزيني برخي يا همة اعمال و ورودي‌هاي انساني مورد نياز جهت انجام و كنترل عملكرد‌هاي ويژه، همراه مي‌باشد. بسياري از كارخانه‌ها و كارگا‌ه‌ها به جاي اينکه كارگران را عملاً و به طور فيزيكي با انجام وظايف درگير كنند. از آنها جهت كنترل ماشين‌ها و تجهيزات استفاده مي نمايند. اين نوع از كنترل نيازمند كارگري است كه نحوه عمل يك فرآيند بخصوص را مي داند.

و نيز مي داند كه چه ورودي‌هايي نياز است تا خروجي در سطح دلخواه باقي بماند.

اما به منظور تحقق خودكارسازي يك فرآيند، اپراتور‌ها و كارگران بايد توسط شكلي از سيستم‌هاي خودكار جايگزين گردند. سيستم‌هاي خودكار قادرند فرآيند را بدون مداخله انسان يا با دخالت اندك كنترل كنند. اين امر نيازمند سيستمي است كه قادر باشد يك فرآيند را راه ‌اندازي كرده و آن را متوقف كند.

كنترل اتوماتيك

هر سيستم کنترل را به سه بخش اصلي مي توان تقسيم كرد: ورودي، بخش پردازشگر و خروجي.

 

 

 

وظيفه بلوك پردازشگر يا كنترل‌گر، تهيه خروجي به شكل و اندازه دلخواه‌ از سيگنال‌هاي متفاوت ورودي مي‌باشد.

روش‌هاي مختلفي براي اجراي توابع كنترلي جهت به دست آوردن خروجي‌هاي مشابه از ورودي هاي يكسان موجود مي‌باشد كه مي توان از آن به عنوان بلوك كنترل استفاده كرد. همچنين در كنترل يك سيستم توسط يك اپراتور از نوع انساني، اپراتور، هم‌ارز بلوك كنترل‌گر يا بخش پردازشگر است. زيرا اين اپراتور است كه مي داند چه خروجي دلخواهي مورد نياز است، بنابراين بطور بصري يا بوسيلة وسايل اندازه‌گيري در حال اندازه‌گيري و قرائت مداوم متغير‌هاي مربوطه، يعني ورودي‌ها مي‌باشد و بسته به اطلاعات بدست آمده، عكس العمل لازمه را نشان خواهد داد و مقادير پيش داده بلوك كنترل را تغيير خواهد داد تا خروجي دلخواه حاصل شود.

ورودي‌ها

سيگنال‌هاي ورودي معمولاً توسط مبدل‌هاي (Transducer) مختلفي كه كيفيت‌هاي فيزيكي را به سيگنال‌هاي الكترونيكي تبديل مي‌كنند فراهم مي‌شوند. اين مبدل‌ها مي‌توانند يك كليد فشاري ساده، ترموستات يا كشش سنج و غيره باشند همگي آنها اطلاعات مربوط به كميت اندازه‌گيري شده را به بخش پردازشگر انتقال مي دهند. بسته به نوع مبدل استفاده شده اين اطلاعات مي توانند به صورت دودويي (ديجيتال) يا پيوسته (آنالوگ) باشند كه به عنوان كميت ورودي ارائه مي‌شوند.پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,800 تومان
(شامل 15% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 8,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
New-WinRAR-ZIP-archive_706262_8172.zip858.1k