فروشگاه پروژه

اطلاعیه فروشگاه

برای انجام پروژه های معماری، نقشه کشی، پایان نامه تماس بگیرید.

پست - مدرنيسم 77 ص - ورد

پست - مدرنيسم 77 ص - ورد

پست مدرن به مجموعة پيچيده‌اي از واكنش‌هايي مربوط مي‌شود كه در قبال فلسفة مدرن و پيش‌فرض‌هاي [Preassumptions] آن صورت گرفته‌اند، بدون آنكه در اصول عقايد اساسي كمترين توافقي بين آنها وجود داشته باشد. فلسفه پست مدرن اساساً به معارضه با شالوده‌گرايي [foundationalism]، ماهيت‌گرايي [essentialism] و رئاليسم برخاسته است. براي مثال بنا به اعتقاد ريچارد رورتي مفروضات [assumptions] شالوده‌گرايي مورد اعتقاد مشترك فلاسفه برجسته قرون شانزده، هفده و هجدهم ميلادي، همان پيش‌فرض‌هايي هستند كه بايد مردود شناخته شده و كنار گذارده شوند. به عقيده نيچه، هايدگر، فوكو و ژاك دريدا قدمت اين قبيل پيش‌فرض‌هاي مردود به قدمت متافيزيك بوده و تجسم عيني آن را به بهترين وجه شايد بتوان در ديدگاه افلاطون مشاهده كرد.

ژان- فرانسواليوتار حتي از اين هم فراتر رفته و فلسفه پست مدرن را مقدم بر فلسفة مدرن مي‌ داند، به معنا كه پيش فرض‌هاي فلسفه مدرنيسم از مشربي نشأت مي‌گيرند كه عقايد بيان نشده پيشيني آن پست مدرن محسوب مي‌شوند.

لذا فلسفه پست مدرن با توجه به آنچه گفته شد در بهترين وجه به مثابه مفهوم خوشه‌اي پيچيده‌اي تلقي مي‌شود كه شامل عناصر زير است: ديدگاهي ضد(ياپسا) معرفت شناختي؛ موضعي ضد ماهيت‌گرايي؛ ضديت با واقع‌گرايي؛ ضديت با شالوده‌گرايي؛ مخالفت با برهان‌هاي استعلايي و مواضع استعلايي؛ نفي تصوير موجود از شناخت به مثابه بازنمايي دقيق؛ حقيقت به مثابه متناظر يا مطابق با واقعيت؛ نفي نظريه توصيفات كلي؛ نفي واژگان‌هاي نهايي، يعني نفي اصول، قواعد، تمايزات و مقولاتي كه بي‌هيچ قيد و شرطي براي تمامي زمان‌ها، اشخاص و مكان‌ها الزام‌آور و قطعي تلقي مي‌شوند؛ و نوعي سوءظن يا بدگماني نسبت به فرا روايت‌ها به ويژه فرا روايت‌هايي كه شامل بهترين تجسم آن را بتوان در ماترياليسم ديالتيك يافت. فلسفة پست مدرن همچنين توصيف و طرح ويژگي‌هاي اين صورت غذاي (منو) جريانات معارض در شكل نسبيت‌گرايي، شكاكيت يا نيهيلسم را نيز در  مي كند. همينطور روياي سنتي نظام تبييني كامل، يكه و بسته‌اي را كه اساساً از سوي جريانات معارض دو قطبي (دوگانه) تغذيه مي‌شود، در مي‌كند. علاوه بر اين مظامين زير را نيز غالباً‌ مي توان در انديشه پست مدرن يافت: انتقاد از بي‌طرفي و استقلال عقل- من جمله تأكيد بر ماهيت يا سرشت تاريخي، قوم مدارانه و قوياً تقسيم‌بندي شده آن؛ مفهوم ساخت اجتماعي تصاوير دنياي واژگاني؛ گرايش به قبول تاريخ‌گرايي [historicism]؛ انتقاد از هر گونه تعارض يا تخالف غايي بين معرفت‌شناسي و جامعه‌شناسي شناخت؛ از هم گسيختگي سوژة مستقل با تاكيد بر جايگاه صرفاً تاريخي تقسيم كار در فرايند تحصيل و توليد شناخت، و نوعي دوگانگي درباره روشنگري و ايدئولوژي آن.

پيش‌تر از اين در اروپا و در دنياي انگليسي زبان، مدت‌ها پيش‌ از آنكه اصطلاح «پست‌ مدرن» رايج گردد، بسياري از اين قرابت‌ها يا پيوندهاي انتخابي [electove affomotoes] در مخالفت روبه‌رو شد با نظريه شناخت ناظر [spectator theory of knowledge] به طور سطحي و اجمالي مطرح شده بودند. در فلسفة انگليسي اين مفهوم در شكل مخالفت جان ديوئي با پوزيتيويسم، توصيف مجدد كاربست علمي توسط كوهن و تأكيد ويتگنشتاين بر ماهيت بازي زباني بازنمايي مطرح شد؛ پس از آن در انتقاداتي كه از سلار تا ديويدسن و كواين «بر اسطوره امر مسلم» وارد شده است؛ در ظهور معرفت شناسي طبيعي شده؛ و در ماهيت توصيفي اطلاعات و داده‌ها كه به نظريه وابستگي توصيفات مربوط مي‌گردد، مطرح شده است.پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,100 تومان
(شامل 15% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 6,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
New-WinRAR-ZIP-archive_698364_7888.zip84.3k