فروشگاه پروژه

اطلاعیه فروشگاه

برای انجام پروژه های معماری، نقشه کشی، پایان نامه تماس بگیرید.

پاشش فلزات 103ص - ورد

پاشش فلزات 103ص - ورد

    مقدمه:

      پدیده خوردگي پديده‌ايست الكتروشيميائي كه در اثر همجواري سطوح و جداره‌هاي خارجي اجسام با محيط مجاور بتدريج و با مرور زمان در اين سطوح بوجود خواهد آمد. خوردگی ممکن است از نوع 1- شیمیایی : خوردگی در اثر مواد شیمیایی 2- EROSION  : خوردگی در اثر برخورد ذرات جامد معلق در سیال عبورکننده با سطح 3- CORROSION : زنگ زدگی در اثر تماس با محیط مجاور4- سایش : سایش دو سطح نسبت بهم باشد .

      اساساً مواد موجود در طبيعت علاقه دارند كه بحالت خود برگردند مثلاً آهن و فولاد كه در طبيعت معمولاً بصورت اكسيد آهن يا سنگ اكسيد وجود دارند پس از اخراج از معادن در مقابل فعل و انفعالات شيميائي و روشهاي مختلف علمي احيا شده و تبديل به آهن خالص يا فولاد خالص مي‌شوند و لذا اين اجسام خاصيت برگشت به اصل خود را حفظ كرده و تحت شرائطي با تاثيرپذيري از محيط قادر خواهند شد كه مجدداً اكسيد شده و با از دست دادن خاصيتهاي مختلف و در حقيقت پوسيده شدن براي صنايع مشكلات متعددي را ايجاد كنند.

     در سال 1965 هزينه‌هاي ايجاد شده ناشي از خوردگي در ايالات متحده آمريكا حدود 6 ميليارد دلار و همين خسارت در سال 75 به 70 و در سال 85 به يكصد و هفتاد ميليارد دلار رسيده است كه بر اساس آمارهاي بدست آمده حدود 15 الي 25 درصد از اين خسارت قابل پيشگيري و نتيجتاً 75 الي 85 درصد آن قابل پيشگيري نمي‌باشد.

     آنچه براي يك محقق و دست‌اندكاران صنعت كشور مطرح است توجه به اين امر مهم است كه متاسفانه بنا بدلايل مختلفي ميزان خساراتهاي ناشي از خوردگي در صنعت روند افزايشي داشته كه عمدتاً‌ بدليل عوامل زير مي‌باشد.

  • افزايش تاسيسات صنعتي به منظور تامين نيازهاي جوامع
  • افزايش آلودگي‌ها در سطح جهان

     بعلت خوردگي خسارت زیادی به صنايع كشور وارد مي‌شود و لذا نگرشي عميق به اين امر مهم ملزم مي‌سازد كه براي پيشگيري از اين هدر رفتن سرمايه‌هائي كه گاها باعث تلفات جاني نيز مي‌شوند چاره‌ائي بينديشيم و تا حد ممكن زيانهاي حاصل از اين پديده زيانبار را كاهش دهيم.

     براي مبارزه با پديده خوردگي راههاي مختلفي وجود دارد كه بكارگيري هر روش تابع شرايط مختلف از قبيل نوع تاسيسات ،  توان سرمايه‌گذاري ،  شرائط آب و هوائي، حجم تاسيسات قابل حفاظت و بررسي اقتصادي در مورد  صلاح سرمايه‌گذاري و غيره خواهد بود. بعلاوه پس از بررسي‌هاي مختلف با توجه به عوامل ياد شده و انجام كارشناسي‌هاي لازم در ابعاد مختلف روشهاي مختلفي براي حصول به اين هدف بشرح ذيل وجود دارد.

  • انجام حفاظت‌هاي كاتوديك
  • رنگ آميزي تاسيسات
  • آبكاري و پوشش دادن بروشهاي سنتي
  • پاشش فلزات

     از مجموعه عوامل چهارگانه فوق بحث خود را روي دستگاه پاشش فلزات بر روي سطوح خارجي اجسام متمركز نموده و در اين پروژه تلاش شده با توجه به امكانات موجود بررسي‌هائي را در مورد بكارگيري اين تكنولوژي در حفاظت تاسيسات بعمل آورد. در حقيقت بكارگيري پوشش فلز روي سطوح اجسام بدليل مقاومت بالاي فلزات مناسب و رعايت مسائل مختلف تكنيكي و كسب مهارتهاي لازم در نحوه استفاده ميتوان نقش ارزنده خود را در افزايش طول عمر مفيد دستگاهها نشان دهد. لذا لازم است قبل از پرداختن به نحوه كار و بررسي‌هاي مختلف علمي بكارگيري نوع فلزات ، در زمينه معرفي دستگاه و انواع روشهاي آن بحث خواهيم كرد که در این پایان نامه در فصل اول آن سیستم فلز پاشی قوس الکتریکی که شامل بخش های معرفي نحوه عملكرد اسپري با قوس الكتريكي ،  تجهيزات و الحاقات مربوطه  ،  آماده سازي سطح و غیره می باشد ، عنوان گردیده است . در فصل دوم سيستم فلزپاشي به روش پلاسما  که شامل  بخش های فلزپاشي  با استفاده از روش پلاسما ،  تجهيزات سيستم و غیره می باشد ، مطرح گردیده است . در فصل سوم سيستم فلزپاشي بروش شعله‌ائي که شامل بخش های سيستم فلزپاشي سيمي ،  خصوصيات سيمهاي مصرفي ،   دستگاه پودر فلزپاشي شعله‌ائي و غیره است مطرح گردیده است و در فصل چهارم  کنترل کیفیت و روشهای آماده سازی استاندارد که شامل بخش های کنترل کیفیت و آزمایشات استاندارد ،  کنترل ضخامت مواد اولیه ،   کنترل کیفیت مرحله آماده سازی  و غیره است ، مطرح شده است . و در پایان منابع و مآخذ و ضمائم آورده شده است .                                                                          پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 6,800 تومان
(شامل 15% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 8,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
New-WinRAR-ZIP-archive_697889_6130.zip15.5 MB