پایان نامه , پروژه , مقاله , تحقیق , طرح توجیهی و گزارش کارآموزی ,طرح های گرافیکی و نرم افزار
پکیچ ویژه فروشگاه پروژه

اطلاعیه فروشگاه

برای انجام پروژه های معماری، نقشه کشی، پایان نامه تماس بگیرید.

اثر جريان ناشي از تغيير چگالي در تشکيل کانال صوتي در منطقه خليج فارس 13 ص - ورد

اثر جريان ناشي از تغيير چگالي در تشکيل کانال صوتي در منطقه خليج فارس 13 ص - ورد

مقدمه:

در اين پيش درآمد و مقدمه‌ي كوتاه، بيان تحليل جريانات ناشي از تغييرات چگالي در تشكيل كانال صوتي كاري بس دشوار است، چرا كه مطلبي دراين باب چنان گسترده و فراخ نيست نيز در قياس با موارد مشابه چيزي جز همان پيشگفتار كوتاه نمي‌باشد.

اين مقدمه آغازنامه و حاشيه‌اي است بر تحليل علمي. گزارش از جستجو و كنكاش شخصي كه اميدوارم انتهاي آن به گوشه‌اي از افق شفاف علم فيزيك دريا متصل شود.

اما چرا موضوع جريانات ناشي از تغييرات چگالي؟چرا كانال صوتي؟ و چرا اثر اين نوع جريان در تشكيل كانال صوتي؟ گذشته از علاقه‌مندي و دلبستگي من به اين مبحث، مطالعه و پژوهش درباره‌ي بررسي جريانات دريايي و خواص فيزيكي درياها و اقيانوس‌ها مانند سرعت انتشار صوت و چگالي و دما و شوري و عواملي مانند آن، همواره مهم‌ترين مسائل ذهني نويسنده‌ي اين سطور بوده است. علاوه بر آن، تحقيق و پژوهشي در اين زمينه، بخصوص در منطقه‌ي خليج فارس، انجام نگرفته است. البته تحقيقاتي در زمينه‌ي تشكيل كانال صوتي و اقيانوس در درياي سياه صورت گرفته است. بعنوان مثال اشخاصي همچون، A.widtfeldt و M.J.Jacobson در زمينه‌ي مشخصات صوت در هنگام عبور جريان يكنواخت از يك اقيانوس عميق و همچنين تشكيل كانال صوتي انجام داده‌اند.

منطقه‌ي خليج فارس از نظر نظامي و سوق‌الجيشي و همچنين ارتباط با درياي آزاد، بسيار حائز اهميت مي‌باشد، همچنين از لحاظ كشتيراني و شيلات بسيار مورد توجه است. بنابراين بررسي اثر جريانات ناشي از تغييرات چگالي،‌ كه جرياني غالب در منطقه به شمار مي‌آيد در تشكيل كانال صوتي اهميت بسزايي دارد.


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,550 تومان
(شامل 15% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 3,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
New-WinRAR-ZIP-archive_693930_7069.zip2.3 MB

آخرین محصولات فروشگاه

نظرسنجی

لطفاً نظر خود را راجع به قیمت های فروشگاه ثبت کنید