فروشگاه پروژه

اطلاعیه فروشگاه

برای انجام پروژه های معماری، نقشه کشی، پایان نامه تماس بگیرید.

سیر تحول مصالح پیش از اسلام در ایران در قالب ورد 71 صفحه

سیر تحول مصالح پیش از اسلام در ایران در قالب ورد 71 صفحه

اولین مرحله ی معماری و ساختمان سازی (تا ۵۶۰ پیش از میلاد
تـاریـخ نخستیتن مناظـر کشـف شده از ساختمان سازی در ایـران ، عمدتاً در بخش غربی ، شامـل خانه های کوچکی با شالوده ها ، دیوارها و کف های سنگی متعلق به حدود ۶۰۰۰ ـ ۸۰۰۰ سال پیش از میلاد ، بقایای خانه های بزرگ ساخته شده از آجرهای دست سازگلی در علی کش در غرب ایران مربوط به حدود ۵۸۰۰ ـ ۶۲۰۰ سال پیش از میلاد ، و کلبه های کوچک ساخته شده از شاخهٔ درختان یا خشت خام بدون قالب گیری در سیالک در مرکز ایران در هزارهٔ پنجم پیش از میلاد می باشد .
در همان دوره ، ساخت طاق ها متداول گشته بود . یکی از کهن ترین و بزرگترین آثار تاریخی ایران ، کـه در آن از طاق های قوسی استفـاده شده اسـت ، زیگورات چغازنبیل در نزدیکی شوش، پایتخت ایلامیـان (هزارهٔ سـوم پیـش از میـلاد)، می باشـد که در حـدود ۱۲۵۰ پیـش از میلاد بنا شده است. این بنا شامل پنج برج مربع شکل هم مرکز با ارتفاعات متفاوت است . برج درونی در قسمت پایه مربعی به ضلع ۳۵ متر است ، و ۵۳ متر ، نصف طول ضلع پایهٔ بیرونی ترین بخش ، ارتفاع دارد و دارای مقبره ها ، دالان ها ، قوس ها ، پلکان و زهکش ها یا آب گذرهاییاست.
با فرارسیدن قرنهای نهم و هشتم پیش از میلاد، پیشرفت قابل توجهی در معماری استادانه و متبحرانه با سنگ و آجر در ناحیه شمال غربی حاصل شد. ساختمانهایی از چوب با پلان مربع و گاهی در چند طبقه به شکل برج بنا شدند .پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,400 تومان
(شامل 15% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 4,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
New-WinRAR-ZIP-archive_388314_4278.zip3.2 MB