پایان نامه , پروژه , مقاله , تحقیق , طرح توجیهی و گزارش کارآموزی ,طرح های گرافیکی و نرم افزار
پکیچ ویژه فروشگاه پروژه

اطلاعیه فروشگاه

برای انجام پروژه های معماری، نقشه کشی، پایان نامه تماس بگیرید.

تحقیق برخوردهاي اجتماعي با بزهكاري نوجوانان - در قالب ورد 15 ص

تحقیق برخوردهاي اجتماعي با بزهكاري نوجوانان  - در قالب ورد 15 ص

اگر همچون دوركيم قوانين حقوقي را شاخصي از نوع انسجام اجتماعي و لاجرم تلاقي ضمانتهاي انتظام بخش اجتماعي با تحقق آداب و رسوم عرفي بينگاريم : در اين صورت مي توانيم برخورد جوامع با پديده بزهكاري را در قالب مباني حقوقي آنها دنبال كنيم . از سوي ديگر بدان روي كه بزهكاري نوجوانان علي رغم قدمت تاريخي ، پس از انقلاب صنعتي اروپا جلوه اي تام و تمام گرفت و به عنوان يك پديده اجتماعي مورد توجه جوامع  قانون گذاران و انديشمندان و مصلحان اجتماعي واقع گشت ؛ لذا در اينجا كوشش مي شود بر مبناي اين طرحواره ، تاريخچه برخورد با پديده هاي بزهكاري در سطوح بين المللي و ملي با تأكيد بر دوره پس از انقلاب صنعتي ، مورد تأملي مختصر قرار گيرد .

تاريخچه برخورد جهاني با بزهكاري نوجوانان

از اين نگره ، دوران قديم تا آغاز قرن بيستم را مي توان دوره تنبيه هر اقدام ضد اجتماعي يا ضد اخلاقي يا ضد مذهبي يا     ضد نظم عمومي اجتماعي بر حسب وضع قوانين كيفري دانست . به عنوان مثال قوانين الواح دوازده گانه رم ( 249 ق . م ) بر مجازات شديد دزد و تأديب جوانان غيربالغ سارق همراه با جبران خسارت تأكيد داشت .

اين با وجود آن است كه تا زمان ژوستينين بر عدم مسئوليت اطفال زير 7 سال و نيز مجازات اطفال شرور 7 تا 10 ساله داراي سوء نيت و تنبيه نوجوانان 10 تا 15 ساله داراي سوء نيت با مجازات خفيفه پافشاري مي گشت . مع هذا قبايلي مانند فرانكها و ساكسون ها و ژرمن ها در قرون 6 تا 15ميلادي ، سن 12 تا 14 سالگي را براي تعيين مسئوليت صغير تعيين كردند و كمتر از اين سن را با تأديب و كار و شلاق و جريمه پوشش مي دادند .

شايان ذكر است كه البته در ميان اين قبايل ، تفكيكي مابين اضرار مدني و جريمه كيفري برقرار نبود و نظام ديات ، خانواده را مجبور به رفع خسارت صغير مي كرد . با وجود اين ،‌ در انگلستان قرن 10 ميلادي ، سن 12 سالگي ، سن مسئوليت كيفري تعيين شد و سرقت بزهكار در صورتي منجر به اعدام نمي شد كه « الف - بزهكار كمتر از 12 سال ( مي داشت ) ، ب – ارزش شيء مسروقه از معادل 12 شيلينگ كمتر ( مي بود ) »  ( علومي ، رضا . 1348 ، 15 ) سپس در 1677 اولين دارالتأديب در فلورانس ( ايتاليا ) ايجاد شد و در 1703 در رم ، مركز اصلاح و تربيت بزهكاران جوان توسط پاپ كلمان يازدهم ايجاد گرديد .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
New-WinRAR-ZIP-archive_1683904_6912.zip17.7k

آخرین محصولات فروشگاه

نظرسنجی

لطفاً نظر خود را راجع به قیمت های فروشگاه ثبت کنید